Ultima Postare

La Vânătoare de Puncte: "Câinii Roșii" Înfruntă Bariera Arbitrajului, ca și în campionatul când am retrogradat

sursa foto: GSP.ro Dinamo București se pregătește pentru un meci crucial în play-out-ul SuperLigii, unde va întâlni FCU  Craiova în deplasare. Programat pentru 20 aprilie (sâmbătă) la 17:30, meciul va fi transmis în direct pe  Digi Sport 1. Înaintea acestei confruntări decisive pentru evitarea retrogradării, unul dintre oficialii echipei a avertizat că jucătorii trebuie să-și dovedească valoarea. Răzvan Zăvăleanu, administratorul juridic al clubului, a subliniat că jucătorii beneficiază de condiții excelente și nu au scuze în cazul unui eșec. De asemenea, a precizat că o victorie împotriva Craiovei ar fi crucială pentru finalul sezonului competițional. ”Nu cred că există plângeri din punctul de vedere al condițiilor puse la dispoziție pentru jucători.  Trebuie să arate că au o anumită valoare de Liga 1 (n.r. SuperLiga) și să facă în așa fel încât jocul lor să  ne ducă la rezultatele scontate. Pe lângă partea care ține de puncte, cred că este o componentă

Post Top Ad

Declarații puternice de la Zeljko Kopic, după ce Dinamo a reușit să câștige a doua oară la rând!

Dinamo a obținut o victorie în fața Oțelului Galați, cu scorul de 3-1, în etapa a 26-a a SuperLigii. Ca

rezultat al acestei partide, Dinamo a acumulat 22 de puncte în clasament și a urcat pe locul 15,

înlocuind FC Botoșani, care acum ocupă ultima poziție. Pe de altă parte, Oțelul se află pe locul 11, având 31 de puncte.

Zeljko Kopic este convins că Dinamo a fost merituoasă în obținerea celor trei puncte împotriva echipei

Oțelul. Antrenorul echipei a subliniat și performanțele solide ale lui Hakim Abdallah și Dennis Politic în această partidă.

Referitor la cele două transferuri recente realizate de Dinamo, Kopic a menționat că Edgar Ie și Astrit

Selmani trebuie să demonstreze că sunt demni să evolueze pentru clubul din Ștefan cel Mare.

”A fost un meci foarte bun. Oțelul a fost readusă în meci de acel penalty. Fundașii Oțelului au fost

foarte buni. Mai sunt multe puncte în joc. Am meritat cele trei puncte. Jucătorii sunt mult mai încrezători acum.

Abdallah a jucat foarte bine. Politic a fost fantastic. Sunt într-un moment foarte bun.

Vreau să spun că Botoșani are evoluții constante. În ultimele două meciuri au pierdut puncte în ultimele

minute. Trebuie să jucăm tot mai bine. Asta e singura variantă. E foarte ușor să pierzi puncte.

Sper ca totul să fie bine cu jucătorii accidentați. Vom vedea mâine. Vom analiza în zilele următoare, când vor avea câteva zile de pauză.

Ei trebuie să merite minutele pe care le primesc și să lupte pentru minutele lor. Nu a zis nimeni că am

jucat perfect. Vom vedea ce am făcut bine și ce nu.”, a declarat Zeljko Kopic la flash-interviu, În acord cu informațiile de pe  Digi Sport