Ultima Postare

La Vânătoare de Puncte: "Câinii Roșii" Înfruntă Bariera Arbitrajului, ca și în campionatul când am retrogradat

sursa foto: GSP.ro Dinamo București se pregătește pentru un meci crucial în play-out-ul SuperLigii, unde va întâlni FCU  Craiova în deplasare. Programat pentru 20 aprilie (sâmbătă) la 17:30, meciul va fi transmis în direct pe  Digi Sport 1. Înaintea acestei confruntări decisive pentru evitarea retrogradării, unul dintre oficialii echipei a avertizat că jucătorii trebuie să-și dovedească valoarea. Răzvan Zăvăleanu, administratorul juridic al clubului, a subliniat că jucătorii beneficiază de condiții excelente și nu au scuze în cazul unui eșec. De asemenea, a precizat că o victorie împotriva Craiovei ar fi crucială pentru finalul sezonului competițional. ”Nu cred că există plângeri din punctul de vedere al condițiilor puse la dispoziție pentru jucători.  Trebuie să arate că au o anumită valoare de Liga 1 (n.r. SuperLiga) și să facă în așa fel încât jocul lor să  ne ducă la rezultatele scontate. Pe lângă partea care ține de puncte, cred că este o componentă

Post Top Ad

Secretele Dezvăluite de Zeljko Kopic După Duelul „Câinilor”!

Zeljko Kopic (46 de ani), antrenorul echipei Dinamo, a făcut analiza după remiza cu Genclerbirligi

(locul 8 în liga a doua din Turcia), scor 1-1, în primul meci amical al iernii. Neplăcerile antrenorului

croat au fost legate de neglijența cu care jucătorii dinamoviști au pierdut posesia în prima repriză.

Kopic consideră că echipa sa a demonstrat intensitate și putea să înscrie mai mult. Acesta are speranțe

că Darko Velkovski, singurul transfer realizat de Dinamo în această iarnă, va putea participa la

amicalul cu Charleroi, programat vineri, 12 ianuarie, de la 17:00. Antrenorul croat a precizat că în meciul de vineri fiecare jucător va avea la dispoziție 60 de minute.

„A fost primul nostru meci din acest an. Am întâlnit o echipă bună. Am avut câteva probleme, în special

în prima repriză. Am pierdut mingea foarte ușor în unele situații. Băieții au dat totul, intensitatea a fost bună. Ne-am creat câteva ocazii, puteam să mai înscriem.

Cred că este un rezultat echitabil. Vineri avem următorul amical, fiecare jucător va juca 60 de minute.

Este ok, sunt mulțumit în acest moment. Prefer să vorbesc despre meci acum, o să discutăm despre

transferuri în altă zi. Vreau să vorbesc jucătorii care au jucat în acest meci și să vorbesc despre ei, nu despre transferuri.

Sper să-l vedem pe Darko Velkovski în meciul de vineri. El este într-o formă bună, dar mai are nevoie

de câteva antrenamente pentru a se adapta. Sper să intre câteva minute vineri. Meciul de la Botoșani a

fost cel mai important moment pentru noi. Astăzi jucătorii au luptat până la sfârșit, suntem pe drumul cel bun”, a spus Zeljko Kopic, la finalul meciului, așa cum este specificat pe GSP.ro

Un meci bun, am fost cam obosiți, este normal. Este o perioadă grea, de încărcătură. Trebuie să

acumulăm. Încă nu avem prospețime. Cu timpul, cu cât ne vom apropia de meciurile oficiale, vom fi

din ce în ce mai bine. Vom da totul în fiecare meci, vom încerca să aducem cât mai multe puncte până la finalul campionatului. Dacă nu credeam că ne putem salva, ridicam mâna și plecam acasă.