Ultima Postare

La Vânătoare de Puncte: "Câinii Roșii" Înfruntă Bariera Arbitrajului, ca și în campionatul când am retrogradat

sursa foto: GSP.ro Dinamo București se pregătește pentru un meci crucial în play-out-ul SuperLigii, unde va întâlni FCU  Craiova în deplasare. Programat pentru 20 aprilie (sâmbătă) la 17:30, meciul va fi transmis în direct pe  Digi Sport 1. Înaintea acestei confruntări decisive pentru evitarea retrogradării, unul dintre oficialii echipei a avertizat că jucătorii trebuie să-și dovedească valoarea. Răzvan Zăvăleanu, administratorul juridic al clubului, a subliniat că jucătorii beneficiază de condiții excelente și nu au scuze în cazul unui eșec. De asemenea, a precizat că o victorie împotriva Craiovei ar fi crucială pentru finalul sezonului competițional. ”Nu cred că există plângeri din punctul de vedere al condițiilor puse la dispoziție pentru jucători.  Trebuie să arate că au o anumită valoare de Liga 1 (n.r. SuperLiga) și să facă în așa fel încât jocul lor să  ne ducă la rezultatele scontate. Pe lângă partea care ține de puncte, cred că este o componentă

Post Top Ad

Dinamo a pierdut și doilea amical al verii » Lokomotiva Zagreb s-a impus la limită, 1-0

[starttext]

Dinamo a pierdut al doilea meci din cantonamentul din Slovenia, 0-1 cu Lokomotiva Zagreb, locul 5 din Croaţia. Următorul amical e pe 28 iunie, cu NK Maribor, campioana Sloveniei.

Dinamo a jucat într-un echipament inedit, preponderent gri cu inserții de verde fosforescent, iar echipa a fost condusă de secundul Jerry Gane, ca urmare a plecării de urgență a lui Cosmin Contra din cantonament, din cauza unor probleme personale.

Singurul gol al meciului a fost marcat de Ivanusec, în minutul 38, cu un șut perfect, la vinclu, din afara afara careului.

Dinamo a avut posesia, dar nu a fructificat ocaziile.

Echipa alb-roșie a avut un joc mai solid decât în primul meci, 1-4 cu NK Osijek, având câteva ocazii, pe care însă nu le-a fructificat și a ajuns astfel la două înfrângeri în două meciuri de pregătire.

Dinamo în prima repriză: Penedo – Dudea, Nedelcearu, M. Popescu, St. Filip – Busuladzici, I. Șerban – Hanca, D. Nistor, Al. Dulca – Bawab

Dinamo în repriza a doua: Muțiu – Romera Navarro, Marici, R. Grigore, M. Oliva – Mahlangu, L. Gheorghe – Costache, Tîrcoveanu, Bumba – Nemec

Rezerve: I. Gheorghe, Vl. Olteanu. Portarii Laurențiu Brănescu și Iustin Popescu și atacantul Rivaldinho nu au evoluat.

Lokomotiva Zagreb: Semper - Karacici, Majstorovici, Kolinger, Valentici, Sunjici, Ivanusec, Majer, Basa, Kolar, Radonjic