Ultima Postare

La Vânătoare de Puncte: "Câinii Roșii" Înfruntă Bariera Arbitrajului, ca și în campionatul când am retrogradat

sursa foto: GSP.ro Dinamo București se pregătește pentru un meci crucial în play-out-ul SuperLigii, unde va întâlni FCU  Craiova în deplasare. Programat pentru 20 aprilie (sâmbătă) la 17:30, meciul va fi transmis în direct pe  Digi Sport 1. Înaintea acestei confruntări decisive pentru evitarea retrogradării, unul dintre oficialii echipei a avertizat că jucătorii trebuie să-și dovedească valoarea. Răzvan Zăvăleanu, administratorul juridic al clubului, a subliniat că jucătorii beneficiază de condiții excelente și nu au scuze în cazul unui eșec. De asemenea, a precizat că o victorie împotriva Craiovei ar fi crucială pentru finalul sezonului competițional. ”Nu cred că există plângeri din punctul de vedere al condițiilor puse la dispoziție pentru jucători.  Trebuie să arate că au o anumită valoare de Liga 1 (n.r. SuperLiga) și să facă în așa fel încât jocul lor să  ne ducă la rezultatele scontate. Pe lângă partea care ține de puncte, cred că este o componentă

Post Top Ad

Zăvăleanu: „O mare prostie!”

„Câinii” au rezolvat meciul în 3 minute, după ieșirea de la cabine. Mirko Ivanovski a deschis scorul în minutul 55, după ce a reluat spectaculos, din 6 metri, o centrare a lui Filip. În minutul 58, Andoni Ivanov a majorat scorul. Mijlocașul a marcat cu un șut de la 10 metri.

1.100 de fani au fost prezenți pe stadionul din „Ștefan cel Mare”

Vlad Morar a reușit un hat-trick în 10 minute. În minutul 76, a marcat din a doua încercare, după ce portarul Bolboașă i-a respins în prima fază lovitura de cap, iar după două minute a făcut „dubla”. Șutul lui Steliano Filip a ajuns la atacantul „câinilor”, care a punctat cu un șut plasat, de la 10 metri.

În minutul 86, Azankpo a făcut 5-0, reluare în poarta goală, de la 6 metr, potrivit GSP.ro

Uhrin, concentrat pe partidele ce urmează

"E o mare prostie, nu are legătură cu realitatea. Nu ştiu de unde a apărut, pentru mine a fost o surpriză.

Duşan Uhrin mi-a confirmat că nu a fost vorba despre o astfel de discuţie. Nici vorbă de o datorie de două salarii. Într-adevăr, e un salariu restant. Duşan e concentrat pe obiectivul de a salva echipa.

Jucătorii sunt la zi, personalul este la zi, avem o mică întârziere la staff-ul tehnic, dar sper să o rezolvăm. E prima oară când se întâmplă de la deschiderea procedurii de insolvenţă. Se întâmplă pentru

că, de la ultimele încasări până la drepturile TV, sumele de bani nu sunt suficiente pentru a acoperi toate obligaţiile lunare. Procedura de insolvenţă decurge bine, dar şi rezultatele echipei trebuie să ajute

această procedură. Până la urmă, imaginea publică a acestui club e dată de rezultatele echipei, nu de ceea ce facem noi în backstage", a declarat Răzvan Zăvălenu.

"Sunt discuţii. Dumnealui a fost supărat pe ceea ce s-a întâmplat în ultima perioadă, cu notificările

despre brand. Au fost tot felul de discuţii în contextul în care echipa nu e sprijinită financiar şi e atacatî în permanenţă/ Nu aş şti să vă spun dacă va rămâne sau va pleca, urmează să vedem în perioada

următoare. Mi-a spus <<vreau să plec!>>. Dar situaţia juridică e complicată. Noi avem şi am avut nevoie de domnul Mureşan. E destul de complex, n-aş putea să spun dacă va pleca sau nu. E supărat şi

dezamăgit, nu se aştepta ca dinamoviştii să fie cei care atacă primii echipa. N-aş vrea să mă gândesc în direcţia înlocuitorului. Avem multe fronturi pe care luptăm, nu aş vrea să deschidem încă unul. Nu pot

spune că mă simt dezamăgit de domnul Badea, se întâmplă lucruri de genul acesta. Ştiam că brand-ul şi sigla nu aparţin clubului Dinamo 1948, că fuseseră înregistrat de domnul Badea. Fiecare face ce vrea cu

proprietăţile pe care le deţine. E important ca Dinamo să rămână în prima ligă şi să revină acolo unde-i e locul",  la Fotbal Show. a susținut Răzvan Zăvăleanu, potrivit Primasport.